Joomla TemplatesWeb HostingFree Money
Úvodná stránka » FAQ - Vaše otázky
 
Vaše otázky
Najčastejšie otázky našich klientov PDF Tlačiť E-mail
Užívateľské hodnotenie: / 3
SlabéDobré 

Najčastejšie otázky našich klientov


Znižuje kvalitu starších okien (spred niekoľkých rokov) použité olovo v PVC?

Okná z PVC, pri výrobe ktorých bol ako stabilzátor použité olovo nemajú rozhodne horšie vlastnosti, práve naopak. Olovo používané pri výrobe PVC profilov zaručuje jeho nemennosť a farebnú, tvarovú a štruktúrnu stálosť. „neekologickosť“ týchto okien z minulosti sa mohla prejaviť len a len v procese výroby plastových profilov. Nie pri výrobe okien, ani pri používaní počas dlhých desiatok rokov.

Môžu byť plastové okná zdraviu škodlivé?

Okenné rámy vyrobené z PVC nevykazujú žiadne škodlivé ani dráždiace zložky a preto po zdravotnej stránke nejestvuje nijaké obmedzenie pri ich používaní a sú zvlášť vhodné aj pre použitie v nemocničných budovách, školách a miestnostiach v ktorých sa často zdržujú alergici a astmatici. V súčasnej dobe ponúka naša spoločnosť plastové okná bez stabilizátorov na báze olova (teda bezolovnaté profily), teda ekologicky absolútne nezávadné.

Môžu byť plastové okná aj v inej farbe ako v bielej?

Aj keď najpredávanejšie plastové okná sú bielej farby, veľká časť klientov požaduje od svojích okien vzhľad drevených okien. Toto je samozrejme dosiahnuteľné, vďaka PMMA fólii, nanášanej na plast v procese výroby PVC profilov. Tieto fólie môžu byť okrem imitácie dreva aj v konkrétnej farbe (najčastejšie napr. na firemné sídla, administratívne objekty, ...) Farebné prevedenie môže byť obojstranné i jednostranné. Možností aplikácie farieb je mnoho, podrobnejšie sa im venujeme na špeciálnej podstránke nášho webu.

Je možné, prípadne potrebné plastové okná nejako farebne upravovať?

Možnosti úpravy plastových okien sú takmer nulové (ak odmyslíme striekanie okien v procese výroby, ktoré aj tak nespĺňa očakávania klientov a má obmedzenú životnosť), rovnako ako potreby náterov a podobne. Oknám postačuje pravidelné umývanie vodou s malým množstvom saponátu a svoju farbu a lesk si zachovajú po niekoľko desiatok rokov. Samozrejmosťou je nevhodnosť používať pri údržbe agresívne rozpúšťadlá či iné chemické prostriedky.

V akých profiloch je možné vyrobiť vchodové dvere?

Všetci výrobci profilov, ktorých produkty máme v sortimente ponúkajú aj dverové profily (pevnejšie, masívnejšie s mohutnejšou oceľovou výstužou). Dvere sa však vyrábajú buď celé, alebo čiastočne presklené, prípadne bez výplne a zákazník si ju môže vybrať zo špeciálneho katalógu (výber z neho je aj na našej stránke). Plastové dvere sú veľmi vhodné do rodinných domov. Do panelových domov (ako vchodové brány), firiem, obchodných priestorov, úradov sú vhodnejšie hliníkové dvere, nakoľko ich odolnosť voči necitlivému zaobchádzaniu je podstatne vyššia.

Prečo sa rosia okná?

Prirodzená vlhkosť, nachádzajúca sa vo vzduchu sa ochladzuje na najchladnejšom bode v miestnosti a vytvára kondenz.

Čo je mikroventilácia?

Na krídlach okien s funkciou otvárania aj sklápania je možné dať kľučku do polohy „7“, v ktorej sa uvoľní horný roh okna o cca 13 mm a tým je zabezpečená stála výmena vzduchu. Mikroventilácia bráni zaroseniu skla, kovania, alebo rámu vodnými parami.